You are here

More festival results

Category: 

Here are the results from the Piano division of the Rainy River District Festival of the Performing Arts from Monday, April 16:

•Piano Solo, Examination Courses, Introductory—1. Jordan Bruyere 2. Savannah Sage Woods;

•Piano Solo, Examination Courses, 20th Century, Grade 1—1. Raymond Polz 2. Jordan Bruyere;

•Piano Solo, Examination Courses, Own Choice, Grade 1—1. André Emond 2. Raymond Polz;

•Piano Solo, Examination Courses, Own Choice, Grade 2—1. Jared Bethune 2. Emily Esselink;

•Piano Solo, Examination Courses, Own Choice, Grade 3—1. Natalie Hyatt/Katie Beninger (tied);

•Piano Solo, Examination Courses, Romantic or 20th Century, Grade 3—1. Kacia Veldhuisen 2. Jillian Bobczynski/Sarah Bagacki (tied);

•Piano Solo, Examination Courses, Romantic or 20th Century, Grade 2—1. Jared Bethune 2. Jessica Ash;

•Piano Solo, Examination Courses, Popular Selection, Grade 3—1. Jillian Bobczynski 2. Sarah Bagacki;

•Piano Solo, Examination Courses, Popular Selection, Grade 4—1. Anika Alexander 2. Krista Emond;

•Piano Solo, Examination Courses, Romantic or 20th Century, Grade 4—1. Krista Emond 2. Audrey Chojko-Bolec;

•Piano Solo, Examination Courses, Baroque or Classical, Grade 2—1. Jared Bethune;

•Piano Solo, Examination Courses, Baroque, Grade 3—1. Jillian Bobczynski 2. Sarah Bagacki;

•Piano Solo, Examination Courses, Baroque, Grade 4—1. Kevin Zhang/Anika Alexander (tied) 2. Audrey Chojko-Bolec/Courtney Bethune (tied);

•Piano Solo, Examination Courses, Classical, Grade 3—1. Kacia Veldhuisen 2. Sarah Bagacki;

•Piano Solo, Method Courses, Introductory Level—1. Katelyn Bruyere 2. Mackenzie Wright;

•Piano Solo, Method Courses, Level 1—1. Brett Johnson 2. Rachel Jean/Hayley Arpin (tied);

•Piano Solo, Method Courses, Level 1—1. Jamie Blattner 2. Justis Gauthier; and

•Piano Solo, Method Courses, Level 2—1. Anders Johnson 2. Emma Keeler/Skylar Arpin (tied)

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Reddit icon
e-mail icon